Mobil: +420 608 841 491, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.facebook.com/rybari1

O nás

O naší organizaci....

Městské teritorium, na kterém se nachází místní organizace Českého rybářského svazu v Praze 1 (MO ČRS Praha 1) bylo těžištěm působení Prvního rybářského klubu v Praze (PRKP) založeného v roce 1886 již za Rakouska-Uherska (Erste Fischerei Club in Prag), jako jedné z nejstarších organizací sportovních rybářů na území dnešní České republiky.

V roce 1957 se všechny rybářské kluby a spolky až dosud působící na území poválečného Československa sloučily v Československý svaz rybářů (ČSSR) a v Praze se PRKP nejdříve změnil na Městskou pobočku ČSSR složenou ze samostatných MO včetně naší pro Prahu 1. Po rozpadu Československa jsme se posléze stali jednou ze samostatných částí městského výboru Českého rybářského svazu (ČRS) Praha – Kampa.

Přestože většina našich členů nyní již nebydlí na obvodě Praha 1, je těžiště působení našeho hospodáře soustředěno v rámci celé pražské organizace ČRS na úsek Vltavy mezi staroměstským jezem a nadjezím u ostrova Štvanice, kde možnosti rekreačního rybaření jsou ale ve srovnání s minulostí velmi omezeny, hlavně v důsledku masivního rozvoje provozu komerčních a turistických motorových lodí i parníků. Výkon rybářského práva se dá v tomto úseku uplatňovat převážně jen z vhodných plavidel. Proto MO ČRS Praha 1 udržuje zde tři úvaziště alespoň pro omezený počet rybářských loděk a aktivně se podílí na pravidelném vysazování rybích násad do tohoto úseku řeky.

V současné době se počet členů MO ČRS Praha 1 pohybuje kolem 800 dospělých a 20 mladistvých, kterým je v naší vkusně vybavené klubovně v Revoluční ulici čp.5, zajišťováno pravidelné vydávání povolenek, přijímání výkazů úlovků, zkoušení žadatelů o vydání rybářského lístku a doporučována účast na besedách s rybářskou tématikou. Každoročně zde pořádáme výroční schůze, kde také seznamujeme jejich účastníky s aktuálním stavem na pražských rybářských revírech. Usilujeme také o udržení tradice společných rybářských zájezdů, které umožňují jejich účastníkům seznamovat se s novými rybářskými přáteli a vzájemně se zdokonalovat v technikách lovu.

 

  

Na našem webu využíváme pouze cookies, které jsou bezpodmínečně nutné pro jeho správnou funkčnost.

OK